FreesKever schreef: ↑28 mar 2023 23:07 De frezen met 1 draadgang hebben een duidelijk voordeel. Daarmee kun je schroefdraad met een verschilende spoed frezen. Bij die sorotec modellen hebben ze slechts 4 frezen van M1.6 t/m M16. Da's best indrukwekkend. Toch wordt ik niet blij van die foto van de Sorotec draad frezen. Die hebben een erg dunne schacht, zien er kwetsbaar uit en zullen snel doorbuigen en gemakkelijker breken. De buitenste diameter moet nog in het draadgat passen, terwijl de tanden groot genoeg moeten zijn om de volledige diepte van de grofste draad te kunnen berijken. Dan blijft er niet veel materiaal voor de schacht over.
Voor M1 Schachtdiameter is 410 µm..nou en?..Kop diameter is 710 µm, prima.. dan is er 40µm speling als je het gat induikt.. (meelopend Frezen, dus onderin beginnen..
Resultaat?.. Dit dus..
en dat't past... 'k heb één keer volle diepte gefreesd, gevolgd door een Springpass.
En.. Ohja.. 't is in Titanium uiteraard.
't leuke is.. met een schroefdraadfrees kun je ook buitendraad maken uiteraard.. en.. Ridgid tapping?.. omdat je Titanium eigenlijk niet wilt tappen, Forget ridgid tapping.. gewoon een macrootje pennen, en dan gewoon Frezen.. gaat net zo snel, en als M1 al zo lekker gaat.. ben ik niet bang voor grotere diameters..