Snijolie aanbrengen tijdens proces

Stel je vragen hier over draaibanken en cnc

Moderator: Moderators

Plaats reactie
Free2be
Berichten: 1
Lid geworden op: 19 nov 2024 22:03

Snijolie aanbrengen tijdens proces

Bericht door Free2be »

Beste,
Onlangs mijn draaibank geïnstalleerd, in het bezit van snijolie, zonder water toevoeging. Nu zie ik dat er een Klein potje wordt gebruikt met een kwastje. Dat kwastje moet dit van een speciale uitvoering zijn? Kan eventueel ook een siliconen borstel? Ik had ook gedacht aan een lijmpotje. Verder ook nog vragen bij de piepkleine verzonden smeernippeltjes, je zou deze best kunnen smeren met een platte kop nippel, maar die vind je nergens.

Alvast bedankt voor jullie inzicht.
hfjbuis
Donateur
Berichten: 3588
Lid geworden op: 13 feb 2017 00:26
Locatie: Hoensbroek

Re: Snijolie aanbrengen tijdens proces

Bericht door hfjbuis »

Free2be schreef: 10 jan 2025 11:34 Dat kwastje moet dit van een speciale uitvoering zijn?
Ik gebruik bij het tappen een tandenborstel om de spanen te verwijderen en tegelijk de tap weer te smeren. Bij het zaagfrezen en ruimen een goedkope kwast van de action. Bij het afsteken, boren en schroefdraad snijden mijn MQL systeem dat met 10% verdunde boorolie werkt.
https://github.com/MetalWorkerTools/MQL-Injection
Free2be schreef: 10 jan 2025 11:34 piepkleine verzonden smeernippeltjes, je zou deze best kunnen smeren met een platte kop nippel, maar die vind je nergens.
Ik gebruik deze houder met een vet pistool om alles met een smeernippel te smeren. Eventueel zet ik een andere smeernippel er op die beter toegankelijk is.
https://nl.aliexpress.com/item/10050071 ... ry_from%3A
De hele kleine smeernippels met een geveerd kogeltje smeer ik met een spuitflesje. De enige die niet lekt is deze van Paulimot.
https://www.paulimot.de/Weitere-Werkzeu ... Kunststoff
Daarnaast heb ik nog kleine plastic flesjes met smeerolie, snijolie, wasbenzine en spiritus.
https://nl.aliexpress.com/item/40003238 ... ry_from%3A
There are only 2 limits, the sky and your imagination
Gebruikersavatar
Danny
Berichten: 736
Lid geworden op: 26 nov 2007 02:09
Locatie: Maldegem (België)

Re: Snijolie aanbrengen tijdens proces

Bericht door Danny »

Plaats reactie