E++, Custom EdingCNC Editor

Nederlandse CNC controller op basis van de usb poort of Ethernet.

Moderator: Moderators

Plaats reactie
Gebruikersavatar
Arie Kabaalstra
Berichten: 12861
Lid geworden op: 07 feb 2007 18:37
Locatie: Bakhuuz'n
Contacteer:

Re: E++, Custom EdingCNC Editor

Bericht door Arie Kabaalstra »

Leeuwinga schreef: 15 okt 2023 16:06 ach, goede wijn duurd ook even....
NIet altijd.. een Beaujolais Primeur, een Weskaap Eersteling of een Federweißer komen nog hetzelfde jaar op de fles.. :lol:

Hoe staat het eigenlijk met DeskCNC?.. daar hoorde ik je vroeger nog wel eens over.. dat het zo geweldig was..
Gebruikersavatar
hugo stoutjesdijk
Donateur
Berichten: 12159
Lid geworden op: 02 mar 2011 17:04
Locatie: elst (u)
Contacteer:

Re: E++, Custom EdingCNC Editor

Bericht door hugo stoutjesdijk »

Arie Kabaalstra schreef: 15 okt 2023 14:47 Zo gaat het zo zoetjes aan meer en meer op een professionele programmeeromgeving lijken..
Kortom... bijna klaar.. :lol:
En als het dan straks klaar is, wat dan?
Ik ben voor meer techniek op school, maar dan wel vanaf groep 1 basischool.
Gebruikersavatar
Arie Kabaalstra
Berichten: 12861
Lid geworden op: 07 feb 2007 18:37
Locatie: Bakhuuz'n
Contacteer:

Re: E++, Custom EdingCNC Editor

Bericht door Arie Kabaalstra »

Dan heb ik in elk geval een programmeeromgeving waarmee ik mijn machines makkelijker kan programmeren, en ik denk eraan om het net als EdingCNC te verspreiden, dus éénieder die zelf wat macrootjes in elkaar kan flanzen, en daar dialogen voor kan schrijven, kan dan hetzelfde bereiken als ik.

Wil je speciale macro's, dan moeten we daar even over bomen.. wat wil je, en wat wil je daar aan uitgeven?
En dan denk ik met name aan bedrijven die nu met Cam zitten te rommelen voor de eenvoudigste werkstukjes..

Versie 1.0 staat al een tijdje online op Github, deze versie zal daar ook wel verschijnen..
Leeuwinga
Berichten: 3145
Lid geworden op: 29 apr 2007 15:00
Locatie: Roden
Contacteer:

Re: E++, Custom EdingCNC Editor

Bericht door Leeuwinga »

Hoe staat het eigenlijk met DeskCNC?.. daar hoorde ik je vroeger nog wel eens over.. dat het zo geweldig was..
Is nog steeds geweldig, vele gebruikers die dit nog steeds met plezier gebruiken.
Gebruikersavatar
andrefc101
Donateur
Berichten: 3722
Lid geworden op: 26 dec 2007 08:39
Locatie: Bergen op Zoom
Contacteer:

Re: E++, Custom EdingCNC Editor

Bericht door andrefc101 »

Leeuwinga schreef: 16 okt 2023 15:49 Hoe staat het eigenlijk met DeskCNC?.. daar hoorde ik je vroeger nog wel eens over.. dat het zo geweldig was..
Is nog steeds geweldig, vele gebruikers die dit nog steeds met plezier gebruiken.
Kan E++ daar ook niet in dan, wordt het nog beter!
Gebruikersavatar
Arie Kabaalstra
Berichten: 12861
Lid geworden op: 07 feb 2007 18:37
Locatie: Bakhuuz'n
Contacteer:

Re: E++, Custom EdingCNC Editor

Bericht door Arie Kabaalstra »

als je in DeskCNC Parametrisch kan programmeren, en er Macro's in kan maken.. dan kan het..

Ik ben inmiddels weer een stukkie verder.. Ik kan profielen laden, nieuwe profielen aanmaken, Bestanden worden weer keurig opgeslagen.
Eigenlijk is het zo dat ik de hele Profielenbende in een Testapplicatie heb geschreven, en nu uit een ontwikkelversie van E++ de GUI heb gekopieerd, en toen de Iconen van de toetsen er weer ingezet, en als er geen Iconenfolder in het profiel staat, dan laadt ie de "default Iconen"
Hoop werk..
Nu kan ik de komende tijd de Syntaxmarkering er in "overhevelen" vanuit V1.0 en dan moet het wel zo'n beetje klaar zijn..
Gebruikersavatar
Arie Kabaalstra
Berichten: 12861
Lid geworden op: 07 feb 2007 18:37
Locatie: Bakhuuz'n
Contacteer:

Re: E++, Custom EdingCNC Editor

Bericht door Arie Kabaalstra »

Afbeelding

Zo.. de CNCZONE.NL meeting komt eraan, dus even stevig Doorknopselen.. Het Setup gedeelte is nog niet af, dat is een deel dat me zo nu en dan de haren in mijn bilnaad ten berge doet rijzen, maar!
de Dialogen werken!.. dat is vooralsnog het belangrijkste.

Immers!, er zijn wat dingen veranderd: door verder opgedane kennis van C# kan ik nu middels de "Edit" softkey in EdingCNC E++ weer naar de voorgrond halen, ook heb ik er nu een Single Instance Applicatie van weten te maken, dat wil zeggen, als je het al opgestart hebt, dan kun je em niet NOG een keer opstarten, in plaats daarvan komt de reeds draaiende instantie weer naar de voorgrond.
Da's mooi, want dat betekent dat ik de FileWatcher er uit heb kunnen gooien, omdat ik die niet meer nodig heb om E++ naar de voorgrond te halen, en dat maakt ook dat je daar geen UserSub meer voor hoeft te misbruiken!.
Dat de Dialogen Nu ook in E++ zitten.

Hoe maak je dan die Dialogen aan in E++?
wel.. Vrij eenvoudig.. net zo eenvoudig als in EdingCNC:

Code: Selecteer alles

[Dialog 1]
DLGMSG "FACING" "X"1001 "Z"1003 "FEED"4001 "DOC"4002 
#3999=1
[Dialog 2]
DLGMSG "TURNING" "X"1001 "Z"1003 "FEED"4001 "DOC"4002 
#3999=2
[Dialog 3]
DLGMSG "CHAMFER" "X1" 1001 "Z1" 1003 "X2" 1011 "Z2" 1013 "FEED" 4001 "DOC" 4002 "DIRECTION" 3999
#3999=3
hier een stukje van de File "DLG.TXT" waar je volgens bovenstaande structuur je Dialogen in schrijft.. Dialog 1 is gekoppeld aan de "Cycle 1" knop in E++, net als in EdingCNC de User Functions aan de Overeenkomstige F-Toetsen zitten..
Verder, het zal sommigen al opgevallen zijn, schrijf je de dialogen op dezelfde manier als in EdingCNC.. dat wil zeggen dat je de Dialogen uit je Macro zo naar DLG.TXT kan Kopieplakselen, (je zou er dus voor kunnen kiezen een bestandje aan te maken na een Dialoog in EdingCNC om ze direct uit te voeren, zonder er eerst een programma voor te moeten schrijven, zodat je machine gewoon vanaf het huidige punt, met het huidige gereedschap een Cyclus uitvoert.. als je alleen maar even wat moet vlakken, een gaatje moet boren , of iets van die strekking.
Of.. je gebruikt dezelfde DIaloog in E++, maar dan in een programma..

het enige verschil is, dat er bij de DIalogen in E++ een Extra parameter staat, die NIET in de dialoog wordt gevraagd, die gebruik ik voor de identificatie van de aan te roepen Subroutine in de Macro, E++ Zet em er wel bij in het programma, met de omschrijving "CYCLE INDEX".

de komende dagen nog even wat icoontjes maken voor de Cycli, en nog wat zaken in E++ "opnetteren" zoals de weergave van de gekozen machinenaam in de bovenbalk, het wegpoetsen van dingen die niet zichtbaar hoeven te zijn, en het instellen van "Notificaties", de Tabbladen maak ik ook nog even onzichtbaar..

Omdat ik ook nog met een flinke Designklus bezig ben voor een ander Nederlands horlogemerk, gaat dit project even op een wat lager pitje, maar ik blijf er wel aan werken.. eerst maar eens grote schoonmaak houden, en niet werkende testversies verwijderen.
Gebruikersavatar
Arie Kabaalstra
Berichten: 12861
Lid geworden op: 07 feb 2007 18:37
Locatie: Bakhuuz'n
Contacteer:

Re: E++, Custom EdingCNC Editor

Bericht door Arie Kabaalstra »

Even de puntjes op de Ö..
25019

van links naar rechts, EdingCNC, Pokeys Configurator, Visual Studio, NotePad++ en de Manual van EdingCNC

ik moest even wat "vliegen afvangen" sneltoetsen die in EdingCNC werken, maar in E++ wel eens gekke dingen kunnen gaan doen.. zoals Ctrl/Alt/Shift/E, in EdingCNC ga je daarmee naar het "AUTO" Menu, in E++ gooit ie É in de Code.. da'hoortnie!
Dus.. moest ik even in de Code duiken om dat af te vangen zonder dat ie rare karakters in de code gaat strooien..

25018

Dus.. kon ik met een gerust hart die "lastige" Shortcuts in dit toetsenbord programmeren, het gaat vooral om het "blok" van 10 Toetsen Rechtsonder.
Bovenste rij: Cycle Start (in EdingCNC), Cyclusdefinitie (in E++), Subroutine invoegen (in E++), Gereedschapsoproep (in E++), G00 (in E++)
Onderste rij: CYcle Stop (in EdingCNC), Cyclusaanroep (in E++), Subroutine aanroep (in E++), Feed Overide - (in EdingCNC), Feed Override + (in EdingCNC)

25017

Ook heb ik wat "pointers" toegevoegd, bij sommige Codes geeft ie bovenin het scherm nu aan wat die Code doet.
Omdat mijn Draaibank macro wel zo'n beetje kompleet was, zit die er nu in.. de Macro voor de Freesbank moet "even op de schop"

Verder.. is de huidige versie slechts een "Devellopment version..
er zijn nog wat kleine dingetjes, die moet ik er nog uitfilteren.. maar voor komend weekend..

25020

Moet die het wel doen..
Gebruikersavatar
Arie Kabaalstra
Berichten: 12861
Lid geworden op: 07 feb 2007 18:37
Locatie: Bakhuuz'n
Contacteer:

Re: E++, Custom EdingCNC Editor

Bericht door Arie Kabaalstra »

Sinds de CNCzone Meeting ben ik weer druk bezig geweest met E++.
Ik heb de hele Setup bende opnieuw geschreven, ditmaal met gebruikmaking van een klasse "CNC" met daarin het Object "Machine".
die "Machine" heeft een reeks "properties" zoals .Name, .CNC_ID, .ToolBox, en zo verder.. tijdens het selecteren van een bepaalde machine wordt de MacFile ingelezen, en worden de properties toegewezen.

Dit is een stuk overzichtelijker voor mij in plaats van de vorige versie die gebruik maakte van lijsten, en als je één keer de Index verkeerd had, dan stonden de gegevens van de ene machine ineens in de INI File van een andere.. en da's nie handig zeg maar.. :lol:

Nu bezig om alle "slodrigheidjes" weg te werken.. zoals, als een Dialoog om een plaatje vraagt wat er niet is, dan wordt het standaard plaatje getoond.
de Tooltabel heb ik iets anders ingedeeld als in EdingCNC, Immers.. de belangrijkste dingen volgens mij in elk geval zijn niet de Delta Waarden, die staan dus achteraan.. Vooraan staan het Toolnummer, de Naam, de X en Z Offset en de Orientatie.. Misschien gooi ik er nog een plaatje bij die de Orientatie toont.. moet ik nog even over nadenken.. mogelijk kan dat in de Komende release 3.0, anders komt het in Release 3.1.

een ander ideetje is een ScreenKeyboard, dat je in staat zal stellen om snel Coordinaten, en G-Codes in te voeren.. even kijken hoeveel ruimte ik daarvoor nodig heb.

Ook wil ik nog even stoeien met de Dialoogplaatjes, dat de verhouding gelijk blijft.. voor mensen met een breedbeeld op hun machine, anders ziet't er zo raar uit...

in de Code ben ik ook bezig met de Kleurcoderingen aan te pakken.. in plaats van de kleur geeft ik nu de Functie aan.. zodat ik snel kan zien welke functie welke kleur heeft..

Afbeelding

Ik heb ook even de kleurkaart gedownload..

Verder... nog wat functies overkopiëren van de Vorige versie, zoals het hele Bestandsgebeuren, en de profielkeuze wat opnetteren.. als je maar 1 profiel hebt.. dan wordt die automagisch geladen, heb je er 2 of meer, dan start E++ op met de Setup Pagina, waar je dan een profiel kan kiezen, en met F12 naar de E++ Editor door kan schakelen..

Zo zoetjes aan begint het meer en meer vorm te krijgen.. en wat krijgen we dan?
E++ is meer dan een "Editor" het is meer een Vervolg op de Shopfloorprogrammer, een Programmeermethode die ik uitgedokterd heb, en waar Niels Saarloos toen mee aan de slag is gegaan..
E++ is een Shopfloor programming environment, en door de koppeling van E++ met EdingCNC is het vergelijkbaar met een IDE zoals Visual Studio, 't geeft alleen nog geen foutmeldingen als je ongeldige Code inklopt, maar voor eenvoudige programma's hoef je ook geen heel moeilijke code zelf te kloppen.. G00 en G01.. daar houdt het wel zo'n beetje mee op, en uiteraard moet je wel je spindel aan en uit zetten, en eventueel ook de Koeling.
Zelf heb ik dan nog allerhande Codes voor bijvoorbeeld de Gereedschapwisselpositie die ik vastleg met M100, en naar dat punt terugga met M101.

Wat kun je er verder mee?... nou.. dat hangt van je eigen creativiteit af, Ik kan bijvoorbeeld met M33, M34, M36 en M37 polen vastleggen, en Lineair en Circulair polair positioneren en die regels.. kan ik in 1 van de 13 "Custom Codes" zetten, en met 1 druk op de knop invoegen..
Ik zou dus M33 X Y Z in een CustomCode bestandje kunnen zetten.., één druk op de knop en het staat erin.. je vult in wat nodig is, en je haalt weg wat je niet nodig hebt..
(er moet ook een mogelijkheid zijn om voorspellende code te maken.. maar hoe dat werkt, daar ben ik nog niet uit.. da's voor een latere versie..)
Plaats reactie