Die Bison Combi Metaal is idd niet "goedkoop". EUR8 per tube was een ganbare prijs, soms betaal je er EUR12 of meer voor.
Maar die doet volgens specifikaties wel 20N/mm2 en ongeveer vergelijkbaar met "professionele" lijmen, Spul van araldite enzo, en die epoxy kost ook vaak iets van EUR 300 per liter.
Bij de 2 componenten Polyurethaan van Bison (in de grote paarse potten) staat er op het etiket (niet in de specificaties!) "110N/cm2". Die combi metaal is dus bijna 20x zo sterk (Sterkte is ook afhankelijk van de materiaal combinatie. Daar kan gemakkelijk 30% verschil tussen zitten).
Dus als je veel lijm nodig hebt, en die polyurethaan goed genoeg is, dan is het een stuk goedkoper, maar als je de sterke lijm nodig hebt, Dan is de Combi Metaal aantrekkelijk omdat hij goed verkrijgbaar is en in hanteerbare hoeveelheden (i.p.v. complete 300ml spuitkokers).
Ter referentie. Onder Araldite 2020 voor een prijsje van EUR 280/kg. Dat zijn (helaas) gangbare prijzen als je naar "echt goede" lijm/epoxy gaat.
https://www.kremer-pigmente.com/en/shop ... 0-set.html