Na een jaar met mijn bf25 cnc gefreesd te hebben wil ik nu graag iets groters bouwen wat veel stabieler is.
Het idee was eerst om hem te bouwen van Epoxy graniet. Na het lezen van diverse topics waar de machines gemaakt worden van beton. Heb ik ook maar besloten om van de EG af te stappen ivm verkrijgen van materiaal. Wil graag kant en klare UHPC beton gebruiken waarschijnlijk van https://www.myuhpc.com/
Momenteel begint de X as al vorm te krijgen. Volgend weekend wordt ie gelast daarna zal ie worden uitgegloeid om vermogens te laten na bewerken.
Machine bereik zal worden X600 Y300 Z550 wil closed loop steppers gebruiken. Heb ze nu ook op mijn bf25 zitten en ben er erg over te spreken.
Hierbij wat foto's van de bouw tot nu toe, fotos doen een beetje lastig om kleine preview te krijgen dus nu maar even alleen een linkje:
Goed bezig!
dat wordt een meesterlijk ding.
Je hebt ook alles zo te zien,je kunt ontwerpen,lassen,frezen,en je hebt wat geld voor de onderdelen.
ben benieuwd naar het eindresultaat!
Foto's zijn van een te groot formaat, ik kan van mijn foto album ook de thumbnails wel kopiëren maar het forum pakt die links niet.
Ik wil binnen kort contact opnemen met UHPC maar wil dat pas doen als het ontwerp voor het beton klaar is. Zo dat ik het ontwerp mee kan sturen. Wil het waarschijnlijk gewoon oplaten sturen heb nog geen idee hoeveel dat gaat kosten.
Heb zoon beetje 500kg nodig.
Heb via de Chinese kanalen een iso30 spindel gekocht waar een losse motor opgezet kan worden.
Zit nog te dubben voor het aansturen van de spindels ben nu van plan nema38 8nm closed loop steppers te gebruiken. Maar ben ook aan het rond kijken naar servo's met het zelfde formaat. http://www.dmm-tech.com/Dyn4_main.html
Dat ziet er goed uit, al een tijdje mee bezig zo te zien.
Blijf ons vooral op de hoogte houden met veel foto's.
Dit is voor ons forum weer een leuke bezigheid en leer moment.
Kijk voor de aardigheid eens bij clearpath, ik word daar persoonlijk erg blij van. Overzichtelijk instellen en een mooi compact product met de geintegreerde drivers.
Die ISO30 spindel welke je hebt, wat is zijn max rpm?
Heb al eens gekeken naar clearpath servo's maar vind het idee dat de driver los in een kast zit toch mooier.
Dit spindel zit op max 6000 rpm, Heb dat nu ook max 6000 op mijn bf25 en kom daar aardig mee uit de voeten.
Ben nog druk op zoek naar een servo voor het aandrijven van de spindel heeft iemand idee wat te kopen? en hoeveel Kw leuk zou zijn. Moet zich zelf kunnen positioneren ivm Tool changer.
Afgelopen weekend is het frame in elkaar gelast het last werk is verdeeld over 2 dagen. Om telkens het frame te tijd te kunnen geven om af te koelen in verband met krom trekken. Volgende stap is nu laten uitgloeien.
Heb uit eindelijk besloten om toch te kiezen voor een servo motor in plaats van een closed loop stepper.
Heb gekozen voor een delta Ac servo motor van 750 watt besteld via aliexpress en komt als het goed is komende week binnen.